Spotkanie z dr. Olegiem Voskresensky’m

Spotkanie z dr. Olegiem Voskresensky’m

Dnia 8 marca 2018 roku w murach Prawosławnego Seminarium Duchownego miało miejsce spotkanie z dr. Olegiem Voskresensky – prawosławnym amerykańskim misjonarzem, drem nauk pedagogicznych i mgrem teologii.

Temat spotkania: Racjonalne historczyno-naukowe podstawy wiary chrześcijańskiej, był jednym z zagadnień całego cyklu wykładów “W poszukiwaniu wiary”. Na wykładzie uczestniczyli Jego Magnificencja ks. prof. rektor Jerzy Tofiluk, wykładowcy PSD, pracownicy i seminarzyści. Słowo wstępne wygłosił ks. rektor, w którym przywitał gościa oraz zebranych i wprowadził w tematykę spotkania.

Dr Oleg Voskresensky rozpoczął swój wykład od ogólnych informacji na temat różnych kierunków filozoficznych i religijnych odnoszących się do egzystencjonalnego problemu wiary w Boga. Następna część prezentacji skupiła się głównie na archeologii chrześcijańskiej, w której wykładowca przedstawiając poszczególne zabytki starożytności, dowodził autentyczności Pisma Świętego.

Po zakończeniu prezentacji prelegent odpowiadał na pytania słuchaczy, opowiadając m.in. o prawosławiu w Ameryce i jej wewnętrznej sytuacji oraz o relacjach między innymi Kościołami lokalnymi. Kończąc, dr. Oleg Voskresensky podziękował wszystkim za uwagę i wyraził nadzieję, iż w przyszłości słuchacze odwiedzą prawosławną społeczność w Ameryce.